Як мотивувати дитину?

Батьки, використовуйте ці фрази у спілкуванні з дитиною, аби вона змогла досягти гарних результатів у навчанні, спорті та почала опановувати нові навички.

1. «У тебе все вийде! Ми в тебе віримо!» Цю фразу варто говорити тоді, коли дитина не може зважитися на щось. Допоможіть малюкові повірити в себе! Якщо дитина бачитиме, що мама й тато вірять у неї, говорять про це, вона відчуватиме підтримку та швидше зможе повірити в свої сили.

2. «Ніколи не кажи: «Я не зможу!» — якщо інші змогли, ти також зможеш!» У кожного дорослого траплялися поразки на шляху до відкриття чи слави. Розкажіть про це дитині, наведіть приклади з історії відомих людей, перегляньте про це відео чи почитайте книжки.

3. «Ти все робиш правильно!» Цю фразу варто казати тоді, коли дитина дійсно робить усе добре, але трохи сумнівається, і робить вона це без інтересу. Дайте правильний напрямок дитині, поясніть, що слід лише додати гарного настрою та ентузіазму й діяти!

4. «Ми пишаємося тобою!» Ці слова викликають бажання у дитини йти далі, бути ще кращими, адже батьки радіють за неї. І самому стає краще на душі — все вийшло, результат очевидний! Дитина доходить висновку: «Я на правильному шляху! Не можна зупинятися на досягнутому!»

5. «Ти сильний, успішний та щасливий!» Подібні фрази надихають дитину та підтримують її. Програмуйте дитину на позитивний шлях розвитку особистості. Ці слова не завадять навіть дорослому. Прищеплюйте дитині звичку так собі говорити щоранку перед дзеркалом, наприклад, аби посилити результат. І гарний настрій гарантований на весь день!

6. «Ти здатен подолати всі труднощі!» Це підтримка для малюка на шляху боротьби з труднощами. Необхідно пояснити дитині, що без цього немає гарних результатів. Перешкоди завжди є на шляху до успіху. Але необхідно запевнити дитину, що вона здатна все подолати, з усім упоратися!

7. «Якщо тобі знадобиться наша допомога, ми завжди поруч і підтримаємо тебе!» Ця фраза допомагає дитині не зневіритися! Малюк розуміє, що батьки підтримають його, що він не самотній. Водночас це дає можливість не боятися намагатися досягати гарних результатів і навчитися чогось самостійно.

8. «Сердитися, припускатися помилок — це нормально!» Усі ми люди, тому час від часу трапляються моменти, коли емоції беруть гору, щось дратує. Усі можуть помилятися. Ви повинні пояснити дитині, що вона має право на помилку та у неї завжди є можливість усе виправити.

9. «Добрий результат вимагає значних зусиль!» Ця фраза допомагає пояснити, що не завжди все виходить одразу. Можливо, не вдасться одразу зав’язати самостійно шнурки, але якщо тренуватися, то обов’язково вийде!

10. «Ми тебе любимо, незважаючи ні на що!» Це здавалося б банальна фраза, але деякі батьки зовсім про неї забувають, особливо ті, хто взагалі майже не спілкуються зі своїми дітьми. Але батькам варто пам’ятати, ця фраза здатна інколи більше мотивувати, аніж інші фрази. Частіше запевняйте дитину: «Ми тебе любимо!»

Тепер ви знаєте, що саме говорити дитині, аби вона мала бажання та сили навчатися, долати труднощі та просто жити! Допоможіть дитині сформувати у себе звичку завжди в усьому знаходити мотивацію.

/Files/images/Додаток 6.png

Безпека в Інтернеті

Як допомогти дитині адаптуватися до школи?

Блог вчителя початкових класів Кужель Світлани Олексіївни: Школа майбутнього першокласника

1. Вранці будіть дитину спокій­но, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте об­разливих слів.

2. Не підганяйте дитину, бо роз­рахувати час — це ваш обов'язок.

3. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато працює та витрачає сили.

4. Збираючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів, без зауважень: «Ди­вись, поводься гарно»

5. Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запи­тань, дайте їй розслабитися (згадайте, як вам важко після робочого дня). Коли дитина збуд­жена і хоче з вами чимось поділитися, вислу­хайте її.

6. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, нехай за­спокоїться, тоді вона все сама розповість.

7. Зауваження вчителя вислухайте не в присут­ності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаш­товувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.

8. Після школи дитина не повинна одразу сідати за виконання завдань, а 2—3 години має відпочити. Найкращий час для виконання навчальних завдань з 15 до 17 години.

9. Не можна виконувати завдання без перер­ви. Через кожні 15—20 хв треба відпочивати 10-15 хв.

10. Під час виконання завдань не стійте над дитиною, давайте їй можливість самостійно пра­цювати. А якщо вже потрібна допомога — без крику, спокійно, з похвалою та підтримкою, вживаючи слова: «не хвилюйся», «ти все вмієш», «спробуймо поміркувати разом», «згадай, як пояснював вчитель».

11. У спілкуванні з дитиною не вживайте умовностей: « Якщо ти добре вчитимешся, то...». Часом ставлять заважкі умови, і тоді ви можете опинитися у складній ситуації.

12. Протягом дня знайдіть (спробуйте знай­ти) півгодини для спілкування з дитиною. В цей час головними мають бути справи дитини, її біль, радощі.

13. У сім'ї має бути єдина тактика спілкуван­ня всіх дорослих з дитиною. Всі питання щодо виховання дитини вирішуйте без неї.

14. Завжди будьте уважними до стану здоро­в'я дитини, коли її щось турбує. Найчастіше — це об'єктивні показники втоми чи переванта­ження.

15. Пам'ятайте, що навіть діти 7—8 років люблять казки, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтесь зробити це для них. Це їх заспокоїть, зніме денне напруження, до­поможе спокійно заснути й відпочити. Не нага­дуйте перед сном про неприємні речі.

Завтра новий робочий день, і дитина повинна бути го­товою до нього. Ваша доброзичливість допомо­же їй у цьому.

Кiлькiсть переглядiв: 112

Коментарi